У Брістолі легалізують графіті


Banksy

Влада Брістоля, рідного міста знаменитого графітчика Бенксі (Banksy), буде проводити регулярні голосування на предмет того, чи вважати вуличні розписи творами мистецтва або вандалізмом, що підлягає змиванню зі стін.

На таке рішення міськрада Брістоля пішла після того, як в місті відбулася вкрай успішна виставка робіт Бенксі. Експозицію відвідали 300 тисяч людей, вона принесла до бюджету міста близько 10 мільйонів фунтів ($ 17 млн).

Banksy
Брістольська влада офіційно оформлять своє рішення в найближчі тижні. Їхня нова політика йде врозріз із політикою більшості інших британських міст, в яких графіті підлягає обов'язковому знищенню, якщо тільки митці не отримали заздалегідь дозволу на розпис. За новими правилами потворні графіті все одно будуть знищуватися, проте рада буде консультуватися з публікою в тих випадках, коли розпис, на їхню думку, «зможе внести позитивний внесок у життя району», в якому з'явиться.

«Все, що потенційно може розглядатися як мистецтво, яке люди захочуть зберегти - все це ми будемо викладати на вебсайті [для оцінки] , - пояснив місцевий чиновник Гері Хопкінс (Gary Hopkins). - А іноді й питати не треба буде, але як раз через те, що людям щось дуже сподобається ».

Міськрада Брістоля задумалась про те, щоб переглянути свою політику, після появи в 2006-му році графіті роботи Бенксі на місцевій венерологічної клініці. Бенксі намалював голого чоловіка, який звис з підвіконня, у той час як інший, одягнений чоловік визирає з вікна, а на задньому плані видніється напівроздягнена дама. 93% брістольців, що взяли участь в онлайн-голосуванні, постановили, що малюнок слід зберегти.

Після цього рада міста переглянула свій підхід до графіті. «Сміховинно витрачати гроші ради на витирання зі стін творів мистецтва, які реально подобаються людям і приваблюють туристів», - зауважив Хопкінс.За матеріалами: ОpenSpace.ru


15.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах