У Швеції пройде Бергмановський тиждень


Бергмановський тиждень пройде в Швеції з 23 по 28 червня на острові Форі, з яким пов'язано останні чотири десятиліття життя і творчості всесвітньо відомого шведського кінорежисера Інгмара Бергмана.

Під час тижня, що проводиться шостий рік поспіль, організатори мають намір запропонувати любителям культури відвідати театральні постановки просто неба, подивитися фільми відомого шведського режисера, взяти участь в лекціях і семінарах, присвячених не тільки творчості Інгмара Бергмана, але і сучасному розвитку кінематографа в цілому.

Інгмар Бергман вперше відвідав Форі в квітні 1960 року у пошуках місця для зйомок одного зі своїх фільмів. З тих пір на цьому острові в цілому він зняв сім своїх картин. Тому не випадково одним з пунктів фестивальної програми є екскурсії місцями зйомок бергмановських фільмів.

Новими для Бергмановського тижня цього року є лекції визнаних сучасних режисерів і їх зустрічі зі студентами і молодими кінематографістами.

Один з очікуваних зарубіжних гостей тижня, що починається, - німецький режисер Вім Вендерс / Wim Wenders, відомий любителям кіно за такими фільмами, як "Американський друг", "Париж, Техас", "Небо над Берліном" і іншими. Під час Бергмановського тижня буде показано один із останніх фільмів Вендерса "Зйомки в Палермо" (2008).

Серед гостей Бергмановського тижня і молодий мексиканський режисер Енріке Ріверо, що став цього року володарем премії Інгмара Бергмана, що вручається на початку року - в дні Гетеборгського кінофестивалю - за успішний дебют в кінематографі.

Зазначимо, що Інгмар Бергман пішов з життя в липні 2007 року у віці 89 років. За свою 70-річну кар'єру в період з 1938 по 2004 рік художник створив близько 170 театральних, телевізійних і радіопостановок.

За 60-річну кар'єру в кіно він зняв близько 50 художніх і телефільмів, багато з яких удостоєно престижних міжнародних нагород.

Сайт: www.bergmanveckan.se


23.06.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах