У США видано першу офіційну біографію Габріеля Гарсіа Маркеса


У США вийшла в світ перша офіційна біографія одного з видатних письменників XX століття - Габріеля Гарсіа Маркеса. Щоб описати життя автора "Ста років самоти", професор Джеральд Мартін витратив 17 років життя власного.

Причому спочатку він планував звичайну академічну роботу. Але знайомство з історією "магічного реаліста" і нобелівського лауреата, який здійснив величезний вплив на всю сучасну літературу, захопило вченого на десятиліття.

Джеральд Мартін, професор університету м. Піттсбург: "Як тільки я розпочав роботу, я зрозумів, що за декілька років тут не впоратися. Він справді великий письменник, з надзвичайно цікавим життям. Особливо мене вразила його працездатність. Я втомлювався навіть роздумуючи про те, як багато він працює".

Мартін сотні годин розмовляв із самим письменником, його рідними, перекладачами, і найближчими друзями - такими, наприклад, як Фідель Кастро. Професор зізнається, що все ж таки найголовніше залишилося за межами його праці: справжню історію Маркеса пише він сам в своїх книгах, які потрібно лише уміти прочитати.

У 1982 році Маркесу присуджено Нобелівську премію з літератури: «За романи і оповідання, в яких фантазія і реалізм, поєднані в світі уяви, що відзеркалює життя і конфлікти цілого континента».

За матеріалами: Освітній портал
фото: Colita, 1969рік


09.06.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах