У Варшаві відкрився фестиваль українського кіно


7 листопада в Польщі відкрився Фестиваль українського кіно. Фестиваль відкрився у Варшаві новим фільмом Романа Балаяна "Райські птахи", який у Польщі представлятиме особисто режисер та виконавець однієї з головних ролей Єгор Пазенко. Фестиваль триватиме до 16 листопада та проходитиме у Варшаві, Кракові та Гдині, де будуть показані класичні та нові стрічки найкращих українських режисерів. Буде показано 7 повнометражних українських фільмів, серед яких, зокрема, дебютні та останні роботи корифеїв українського кінематографу Балаяна та Кіри Муратової, котра 5 листопала відзначила свій ювілей.

Фестивальна програма представляє фільми Балаяна "Райські птахи" (2008) і "Відлюдько" (1975), два фільми Юрія Ілленка - "Молитва за гетьмана Мазепу" (2001) і "Колодязь для прагнучих" (1965) і фільми Муратової - "Два в одному" (2007) і "Короткі зустрічі" (1967). Крім цього, польським глядачам будуть представлені сучасні фільми, такі як "Владика Андрей" Олеся Янчука, "Ілюзія страху" Олександра Кирієнка, а також стрічка Роберта Кромби "Сафо".

Фестиваль українського кіно в Польщі проводиться Українською кінофундацією спільно з Польським кіноінститутом і Поморською фундацією та за підтримки Міністерства культури і туризму України. Такі обмінні фестивалі заплановано проводити щорічно. Проект був розпочатий у квітні 2008 року фестивалем польського кіно, що проходив у Києві, Львові, Харкові й Одесі, урочистою прем`єрою фільму Анджея Вайди "Катинь", і врученням президентом України Віктором Ющенко ордена Ярослава Мудрого режисерові Вайді. Нагадаємо, що нещодавно статуетку імператора Марка Аврелія - традиційний приз Міжнародного римського кінофестивалю - український актор Богдан Ступка отримав за "кращу чоловічу роль" у фільмі польського режисера Кшиштофа Зануссі "Серце на долоні". "Мрією мого життя було, щоб українська культура стала відома в усьому світі. Мрії повинні збуватися, і я щасливий, що в мене є можливість сприяти цьому", - сказав Богдан Ступка,

Зазначимо також, що 26 жовтня в Києві відбулася урочиста церемонія закриття 38-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість". Гран-прі цього року розділили двоє переможців. Статуетку "Скіфський олень", диплом і 10 000 дол - за кращий фільм всієї конкурсної програми на рівних отримали: "Будда вибухнув від сорому" - реж. Хана Махмальбаф (Іран) і "Шультес" - реж. Бакур Бакурадзе (Росія).

Джерело: NEWSru.ua


10.11.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах