У Великобританії проходить виставка іранських художниць


Чи не вперше в історії у Великій Британії під одним дахом зібрали майже три десятки іранських мисткинь різних поколінь.

Таким чином, запевняють організатори, ці жінки мають неабиякий шанс стати частиною світу так званого комерційного мистецтва.

Фаріба Фаршад (куратор експозиції): "Я подумала, що було б добре виставити на огляд більше жіночих робіт, а відтак, витоптати їм дорогу в мистецький ринок. Адже, сьогодні на торгах практично немає жіночих полотен. А ця експозиція може допомогти їм стати відомими. Можливо, саме сьогодні ми відкриємо тут істині таланти."

Ісламська революція 79-го року перевернула світ цих мисткинь з ніг на голову. Більшості довелося шукати щастя деінде. Так, доля привела їх до Великої Британії. Сьогодні вони вільні творити що їм заманеться. Так, наймолодша серед художниць Тагере Самаді малює вражаючі на думку організаторів полотна. В її роботах - самотність та страх порожнього міста.

"У її полотнах можна розгледіти тривогу та занепокоєння. І, як завжди, персонажі її картин не мають статі. Проте, вони грають ролі. Вони ніколи не припиняють, завжди рухаються вперед." - пояснює Фаріба Фаршад.

Окрім молодих талантів, в галереї можна побачити й роботи відомих мисткинь. Так, Ґольназ Фаті за життя виставлялася в більш ніж 80 міжнародних експозиціях. У своїх роботах мисткиня поєднує рідне письмо із живописом. Інші ж художниці користуються більш класичними, проте не менш авангардними техніками. Такий відвертий діалог між різними поколіннями іранських жінок мистецтва триватиме в одній з британських галерей до 14 березня.Джерело: 24tv.com.ua


14.03.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах