Україна дебютувала на Каннському кінофестивалі


19 травня вперше в історії Каннського кінофестивалю в конкурсній програмі представлені два українських фільми.

Olga Shuvalova - Photocall - Schastye Moe / AFP

19 травня вперше в історії Каннського кінофестивалю в конкурсній програмі представлені два українських фільми: Щастя моє Сергія Лозниці і Шантрапа Отара Іоселіані. Фільм Щастя моє представлений в основній конкурсній програмі фестивалю, а світова прем'єра Шантрапа відбудеться в розділі спеціальних показів офіційної програми фестивалю.

За головний приз фестивалю - Золоту пальмову гілку - буде боротися стрічка Щастя моє. Її представлять автор сценарію та режисер Сергій Лозниця, продюсери Олег Кохан (SOTA Cinema Group) і Хайно Декерт (MA.JA.DE Filmproduktion), актори Віктор Німець і Ольга Шувалова.

На сьогоднішній день на кінофестивалі уже відбулися конкурсні покази кримінальної драми Такеші Кітано Гнів, нового фільму Ще один рік британця Майка Лі, що вже став один раз володарем Золотої пальмової гілки за фільм Таємниці і брехня, також режисерського дебюту Матьє Амальріка Турне та інших.

Також на Каннському кіноринку працює український павільйон, де представлені українські стрічки Чоловік моєї вдови Леоніда Горовиця, Дніпро Олександра Шапіро і Три історії Галичини Ольги Онишко.

Нагадаємо, що Україна вперше бере участь в основному конкурсі Каннського міжнародного кінофестивалю, який у 63-й раз відбувається на французькій рев’єрі. На 58-му Каннському фестивалі у 2005 році український режисер Ігор Стрембіцький отримав Золоту пальмову гілку за документальну короткометражку Подорожні.

63-й Каннський кінофестиваль відбудеться з 12 по 23 травня 2010 року. Журі очолює Тім Бертон. У 2009 році Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю отримала стрічка австрійського режисера Міхаеля Ханеке Біла стрічка.

За матерiалами: Корреспондент.net

19.05.2010
 


Коментарі: 1

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах