Глазго призначили офіційним "Містом музики"


ЮНЕСКО надало шотландському місту Глазго звання "Місто музики". Вибір ЮНЕСКО на користь Глазго можна пояснити концертами кожного тижня. У середньому тут відбувається більше 100 музичних концертів у найрізноманітніших стилях і напрямах. Тут можна почути не тільки сучасну і класичну музику, але і традиційні народні композиції.

Шотландський мегаполіс також є будинком для Королівського шотландського національного оркестру, Шотландської опери і Шотландського симфонічного оркестру Бі-Бі-Сі. Коріння у Глазго мають такі відомі гурти, як Mogwai, Travis, Franz Ferdinand, Snow Patrol та інші.

"Я переконаний, це початок багатої і плідної співпраці", - сказав на церемонії присудження звання глава ЮНЕСКО Коїтіро Мацура.

Новий світовий статус відтепер зобов'язує Глазго кожні два роки звітувати ЮНЕСКО про свої досягнення в області музики. У шотландському місті буде створений спеціальний комітет "Глазго - Місто музики", метою якого стане підтримка місцевих музикантів.

"Ми приймаємо цю почесну нагороду від імені наших талановитих музикантів і композиторів. Саме завдяки їм наше велике місто тепер весь час із гордістю носитиме почесне звання "Місто музики", - відзначив лорд-мер Глазго Боб Вінтер. Він додав, що новий статус Глазго "обов'язково позначиться на вихованні нових талантів і допоможе втілити ідеї музикантів".

Почесного звання "Місто музики" до цих пір були удостоєні тільки два європейські міста - іспанська Севілья та італійська Болонья. Тепер шотландці можуть пишатися не тільки Единбургом, "Містом літератури" ЮНЕСКО, ним воно стало в 2004 році, але і "Містом музики".

Нещодавно в список спадщини ЮНЕСКО увійшли ще три об'єкта: у список додані будівлі Тулоу - кріпосні споруди круглої або багатокутної форми, які будувалися з XI століття в гірських районах провінції Фуцзянь на південному сході Китаю, колишній притулок рабів на острові Маврикій - гору і печеру, яку в XVIII, - початку XIX століття рабині використовували як укриття, і Аль-Хиджр, найбільший пам'ятник Набатейського царства, що зберігся, в Саудівській Аравії.

За матеріалами: Newsru.ua


26.08.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах