Вім Вендерс зніме 3D-фільм про Піну Бауш


Режисер Вім Вендерс (Wim Wenders) доробить свій 3D-фільм про знамениту німецьку танцівницю і хореографа Піну Бауш (Pina Bausch), яка померла 30 червня. Про це повідомляє The Guardian.

Вендерс встиг тільки почати попередню роботу над фільмом, зйомки якого планувались на вересень. Після смерті Бауш від раку у віці 68 років, режисер зупинив свій проект і висловив бажання відмовитися від нього.

Зрештою Вендерс та Вуппертальський театр танцю (Tanztheater Wuppertal) вирішили все ж таки не згортати роботу. На їхнє рішення вплинуло в першу чергу думку публіки: Вендерс та трупа отримали багато листів з проханням зробити стрічку про Бауш.

«Звичайно, доведеться розробити нову концепцію, - заявив Вендерс. – Ми працюємо над цим. І ми не втратимо можливість і привілей записати в 3D хореографію та танцювальні композиції, поставлені Піною Бауш. Її критичний і люблячий погляд, як і раніше, є в цих роботах».

«Ми відчуваємо себе зобов'язаними виконати її бажання - задокументувати її мистецтво так добре, як тільки можливо, і показати його публіці в усьому світі, - продовжив Вендерс, додавши: -"Піна" буде даниною поваги знаменитому німецькому хореографу, що дала танцю нову мову, і глибоким поклоном красі, яку вона відкрила для світу».

Коли Вендерс планує випустити свій фільм, поки невідомо.

Довідка:

Піна Бауш - найзначніший сучасний німецький хореограф.

Бауш, учениця видатного хореографа Курта Йосса, почала танцювальну кар'єру в Німеччині і в Америці: у 1954—1958 вчилася балету в Ессені, потім в Нью-Йорку. У США вона танцювала у складі балетної трупи Метрополітен-опера. У 1962 повернулася до Німеччини, стала солісткою Ессенського балетного театру, з 1969 — його керівницею. У 1972 році Бауш очолила Театр танцю у Вупперталі, яким керувала до кінця своїх днів. Експерименти в області сучасного танцю принесли їй безліч нагород, зокрема Європейську театральну премію і "Золотого лева" Венеціанської бієннале.

У 2009 в неї виявили онкологічне захворювання. На сайті театру мовиться, що між постановкою діагнозу і смертю Бауш пройшло всього п'ять днів. Ще 28 червня 2009 вона піднімалася на сцену театру.

За матеріалами: The Guardian, OpenSpace.ru, uk.wikipedia.org
фото: Thomas Lohnes/AFP/Getty Images


22.08.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах