В інтернеті опубліковано архів Акіри Куросави


Акіра Куросава

У інтернет викладений архів відомого японського режисера Акіри Куросави, що містить тисячі фотографій, відеороликів та відсканованих записів і сценаріїв з автографами майстра.

У Цифровий архів Куросави увійшло близько 27 тис одиниць збережень з архіву режисера включаючи численні рукописи і замітки майстра, а також кадри його фільмів і фотографії зі зйомок. Значна кількість матеріалів публікується вперше.

Крім того, в архіві представлені також матеріали про дитинство і сім'ю великого режисера. Ініціатором проекту виступила кінокомпанія Kurosawa Production Inc., яку очолює Хісао Куросава, старший син всесвітньо відомого майстра. "Ці матеріали допоможуть людям зрозуміти логіку творчості. Сподіваюся, що з часом ми зможемо зробити архів доступним і на інших мовах, включаючи англійську", - сказав Куросава-молодший.

Матеріали знаходяться в безкоштовному доступі на сайті університету Рюкоку за адресою: afc.ryukoku.ac.jp/Komon/kurosawa/

Довідка

Акіра Куросава народився в 1910 році. Свій перший самостійний фільм "Легенда про дзюдо" він зняв в 1943 році за власним сценарієм. Міжнародна популярність і визнання прийшли до режисера після виходу в 1950 році фільму "Расемон", головні ролі в якому зіграли Тосіро Міфуне і Такасі Сімура.

"Расемон", в основу якого покладено дві розповіді японського письменника першої половини XX століття Рюноске Акутагави "Ворота Расемон" і "В гущавині", в 1951 році завоював премію "Оскар" як кращий фільм іноземною мовою, а також венеціанського "Золотого лева" і премію італійських кінокритиків.

Іншою відомою картиною майстра є фільм "Сім самураїв", що вийшов в 1954 році. У 1975 році він випустив фільм "Дерсу Узала", знятий на кіностудії "Мосфільм", який забезпечив режисерові Золотий приз Московського міжнародного кінофестивалю, а роком пізніше був визнаний американською Кіноакадемією кращим іноземним фільмом. Помер режисер в 1998 році.

Джерело: NEWSru.ua


28.05.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах