Відбулось відкриття Українського павільйону на 53-й Венеційській бієнале


Palazzo Papadopoli
Palazzo PapadopoliБільш ніж п'ятсот представників світової арт-спільноти відвідали прийом та вечірку з нагоди відкриття Українського павільйону на 53-й Венеційській бієнале. Арт-критики, журналісти, представники галерей та музеїв, зірки спорту та шоу-бізнесу стали гостями експозиції “Степи мрійників” – проект художників Іллі Чічкана (Україна) та Міхари Ясухіро (Mihara Yasuhiro – Японія), якою PinchukArtCentre цього року представив Україну на бієнале.

Серед гостей, які оглянули експозицію в Палаццо Пападополі та взяли участь у вечірці —топ-модель Наомі Кемпбелл, один із найвидатніших fashion-дизайнерів Марк Джейкобс, архітектор Зураб Церетелі, Посол доброї волі Ради Європи Бьянка Джаггер, художники Джефф Кунс та Ентоні Гормлі, які брали участь у виставкових проектах PinchukArtCentre, один з учасників проекту PinchukArtCentre “Поема про внутрішнє море” на бієнале 2007 Борис Михайлов, засновник мережі галерей White Cube Джей Джоплін. Віталій Кличко представляв на вечірці свого брата Володимира, який виступив цього року куратором експозиції Українського павільйону.

Прийом розпочався увечері 4 червня виступом українського гурту “ДахаБраха” і продовжувався до глибокої ночі. Близько десятої свій виступ почала Вєрка Сердючка — з пісні Lasha Thumbai, що два роки тому лунала на Євробаченні. На задньому дворику Палаццо гості мали змогу скуштувати страви української кухні, що стало вже традицією для Українського павільйону у Венеції.

Але найбільше враження, за зізнанням більшості гостей, справляла сама експозиція. Буквально з порогу Палаццо Пападополі гості потрапляли до незвичної, незабутньої атмосфери степу, скидали взуття і босоніж починали мандрування “степами мрійників”.

Проект “Степи мрійників” зосереджений на творчому процесі та розширює кордони мистецтва, комунікацій та співпраці. Комісаром Українського павільйону виступає арт-директор PinchukArtCentre Петро Дорошенко.

Життя подібне до фільму. Та безліч речей, що відбувається, та безліч форм, яких набуває життя - ефемерні за своєю природою. Всі вони швидкоплинні. Речі, події, ситуації, думки, емоції, бажання, амбіції, страхи, драми – всі вони приходять, претендують на надважливість, але перш, ніж ти про це дізнаєшся, вони всі зникнуть, розчиняться в небутті, з якого вони прийшли. Чи були вони справжніми? Чи вони будь-коли були чимось більшим, ніж просто сон? «Степи мрійників» дають можливість всім відвідувачам створювати свої власні короткометражні ментальні фільми. Як і пропонує назва цьогорічної Бієнале – «Створюючи світи» - проект «Степи мрійників» допомагає всім долучитись до відкриття того, ким вони є у теперішньому світі.

Це стало основою в спільній роботі Іллі Чічкана та Міхари Ясухіро. Працюючи разом у площині кордонів, а саме у точці перетину, де закінчується мистецтво та починається світ моди, вони досліджують минуле, теперішнє та майбутнє євразійського ландшафту через різноманітні кінематографічні метафори. Їх чотири масштабні інсталяції включають в себе, немовби на знімальному майданчику, світло, звук, перформанс, елементи реклами та безпосередньо Палаццо Пападополі. Крім того, ансамбль виставки доповнять дві великі кінетичні роботи Міхари Ясухіро, що будуються на поєднанні простору та руху. Інсталяції розташовані всередині палаццо та перед мостом Академії мистецтв. Обидва митці демонструють неповторне бачення, що базується на ідеї мандрів, самоідентифікації та людської свідомості.

Художники:

Огата Кініші, Ілля Чічкан та Міхара Ясухіро
Огата Кініші, Ілля Чічкан та Міхара Ясухіро

Ілля Чічкан, народився у 1967 році в Києві. Ілля Чічкан може вважатись одним із яскравих представників Українського мистецького руху Нова Хвиля, що було засновано на початку 90х, та є одним з українських художників, що найчастіше виставляються за кордоном. Чічкан брав участь у чисельних групових та індивідуальних виставках, серед яких: Reflection, PinchukArtCentre (Київ, 2007); Manifesta 5, Сан-Себастіян (Іспанія, 2004); Міжнародна Бієнале в Сан-Паоло (Бразилія, 1996).
Офіційний сайт: www.chichkan.com

Міхара Ясухіро (Mihara Yasuhiro), народився у 1972 році у Нагасакі (Японія). Він почав розробляти власні моделі взуття ще студентом в Tama Art University. Свій перший бутік він відкрив у 1998 році. У 2001 році разом з брендом PUMA Міхара створив спеціальну лінійку спортивного взуття – «PUMA by Miharayasuhiro”. Протягом останніх кількох років Ясухіро активно створював колекції одягу для чоловіків та жінок для показу і В Мілані, і в Парижі.
Офіційний сайт: www.sosu.co.jp

Огата Кініші
1970: Народився в м.Сендай, Японія
1996: Починає свою кар’єру в якості дизайнера-фрілансера
1998: Створює компанію 'OGATA', займається продажем оригінальних меблів, дизайном магазинів та будівництвом.
ВИСТАВКИ/РОБОТИ
2004: Виставка ' Tokyo Designers Block'
2007: Розробка дизайну для магазину SOSU MIHARAYASUHIRO, Гонконг
2008: Виставка 'Maison&OBJET', Париж

Оригінальну музику для проекту створив Фуюкі Ямакава (Fuyuki Yamakawa), Токіо, Японія.

Офіційний сайт українського павільйону: ukrainianpavilion2009.org


05.06.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах