"Золотий лев" Венеціанського кінофестивалю відправляється до Китаю


Головної нагороди 63-го Венеціанського міжнародного кінофестивалю удостоєний фільм "Натюрморт" (Still Life) китайського режисера Цзя Чжан-Kе (Jia Zhang-ke), повідомляє AFP.

Картина розповідає про те, як розгорнуте в китайській провінції Хубей грандіозне будівництво найбільшої у світі греблі "Три ущелини" (Three Gorges Dam) вплинуло на життя простих людей.

Примітно, що ім'я тріумфатора Венеції-2006 в останні дні не згадувалося в числі основних претендентів на "Золотого лева". У боротьбі за головний приз "Натюрморт" обійшов, зокрема, картину Стівена Фрірза "The Queen" ("Королева"), фантастичний фільм Альфонсо Куарона "Children of Men" ("Діти людські") і драму Олена Рене "Coeurs" ("Приватні страхи в публічних місцях").

На церемонії нагородження, що відбулася в суботу, стало відомо, що цього року журі фестивалю прийняло рішення видати відразу два призи за кращу режисуру. "Срібний лев" дістався французькому режисерові Олену Резне (Alain Resnais) за стрічку "Cерця" (Сoeurs) та італійцеві Емануеле Кріалезе (Emanuele Crialese), його картину "Новий світ" члени журі назвали "одкровенням фестивалю".

Як передає РІА Новини, нагородою відмічено фільм російського режисера Івана Вирипаєва "Ейфорія". Ця дебютна картина отримала спеціального "Малого золотого лева", що вручається молодіжним журі. Як пояснили представники журі, приз дістався Вирипаєву "за мужню простоту виразних засобів".

Спеціальний приз журі вручений фільму "Даратт" Махамата-салеха Харуна (Mahamat-Saleh Haroun).За матеріалами: lenta.ru


02.09.2006
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах