У Німеччині Йоханн Кресник поставив оперу Верді з голими акторами


У Німеччині поставили скандальну версію відомої опери Джузеппе Верді "Маскарад", пише Bild. В суботу в місті Ерфурт режисер Йоханн Кресник представить свій варіант "Маскараду", присвяченої терактам 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку. На сцену він виведе 30 абсолютно голих акторів.

Маскарад

За словами Кресника, який не приховує свої марксистські погляди, інсценування має "провокувати". Його голі актори повинні символізувати жертв капіталізму, а вся опера - критикувати претензії Америки на світове панування.

Маскарад

"Це буде інший, провокаційний "Маскарад" на обломках ВТЦ. Крім музики, там від Верді не залишилося нічого", - сказав 69-річний режисер агентству DPA. За його словами, сьогодні "нормальними" і класичними інсценуваннями неможливо заманити молодь в зали. "Потрібно вносити нові елементи", - говорить він.

Маскарад

"Бал-маскарад", опера Джузепе Верді на лібрето Антоніо Сомма. Перша постановка відбулася в римському Театро Аполло 17 лютого 1859. Сюжет опери заснований на історії про вбивство короля Швеції Густава III, але був сильно змінений на вимогу цензури. В даний час при багатьох постановках використовуються початкові шведські імена.

Маскарад

Прем'єра опери "Бал-маскарад" відбулася 17 лютого 1859 року в Римі. Про цю - 23-у за рахунком оперу Верді, яка відрізняється багатством мелодій і вокальною різноманітністю, говорили, що кожна фраза в ній музична, а кожна мелодія вокальна. Російська прем'єра "Балу" відбулась на сцені Великого театру 8 грудня 1880 року.

Маскарад

Вперше оперу виконували російською мовою, Павло Хохлов (Ренато), Августа Верні (Амелія), Антон Барцал (Річард) та інші. Витримавши ще постановку і відновлення в 90-і роки XIX століття, "Бал-маскарад" зник з афіш в 1902, щоб повернутися на сцену Великого театру тільки через 77 років в постановці Альгіса Жюрайтіса та Семена Штейна і в розкішних декораціях головного художника Ла Скала, представника відомої російської "живописної" династії Миколи Бенуа.

Джузеппе Фортуніно Франческо Верді (1813-1901) - італійський композитор, центральна фігура італійської оперної школи. Кращі його опери (Ріголетто, Травіата, Аїда), відомі багатством мелодійної виразності, часто виконуються в оперних театрах всього світу.

У минулому часто зневажливо згадувані критиками (за "потурання смакам простих людей", "спрощену поліфонію" і "безсоромне мелодраматизування"), шедеври Верді є основою звичайного оперного репертуару через півтора сторіччя після їх написання.

Джерело: Newsru.ua
фото: bild.de


12.04.2008
 


Коментарі: 1

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах