Перша в Україні фотовиставка амбротипів пройде у Мистецькому арсеналі


Амбротипи

Вперше в Україні пройде виставка амбротипів фотографа Романа Кравченка під назвою "Амбротипія - Природна магія". Експонуватися фотографії будуть у культурному центрі Києва Мистецький арсенал з 3 по 17 жовтня.

Роман Кравченко - перший і поки єдиний амбротипіст в Україні - відновив метод "мокрий коллодіонний процес".

Амбротипи (від грецького ambrotos - безсмертний) - негативні портрети на склі з підкладкою з оксамиту, паперу або просто закрашені фарбою зі зворотного боку. Цей спосіб фотографування було винайдено в 1854 році Джеймсоном Амброузом Каттінгом.

На сьогоднішній день таку практику фотографування застосовують трохи більше 100 фотографів у всьому світі через історичність методу і складність виконання.

Кожне зображення на склі, єдине і неповторне, відразу після виготовлення набуває властивостей колекційної, унікальної цінності. Це повністю ручна робота, тиражувати амбротип неможливо.

У жовтні в Німеччині виходить книга робіт 43 фотографів "мокрого коллодіонного процесу" (World Wet Plate Collodion). Роботи Романа Кравченка представлені в цьому виданні.

В рамках вистаки "Амбротипія - Природна магія" Кравченко проведе практичний семінар з мокрого коллодіонного процесу. Майстер-клас відбудеться 10 жовтня за адресою вулиця Горького, 4/6 ("Фотомайстер") і коштуватиме 35 гривень.

Амбротипи

Амбротипи

Амбротипи

АмбротипиЗа матеріалами: Newsru.ua


20.09.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах