Виставка японської художниці Маріко Морі відкрилася в PinchukArtCentre


У київському центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre відкрилася персональна виставка однієї з найбільш незвичайних фігур сучасного арт-світу, японської художниці Маріко Морі, – Oneness (Єднання).Це її перша експозиція в Центральній і Східній Європі. На виставці представлені роботи, створені впродовж останніх 15 років – фотографія, живопис, скульптура й інсталяції. У відеозалі арт-центра також будуть демонструватися відеороботи художниці.

У роботах Маріко Морі перетинаються Східна міфологія і Західна культура. І якщо на ранню творчість художниці найбільший вплив зробила сучасна японська поп-культура, манга, дизайн, музика, а також її досвід роботи fashion-моделлю, то у своїх більш зрілих роботах Маріко Мори стала звертатися до філософії і культури буддизму, традиційної японської релігії синто і науковій фантастиці.

Виставка Oneness одержала свою назву від роботи, створеної художницею в 2003 році після теракту 11 вересня 2001 у Нью-Йорку, – інтерактивної інсталяції, що представляє 6 інопланетян висотою в 1 метр, які взялися за руки і стоять у колі. Відвідувачам виставки потрібно обійняти прибульців. І тоді в інопланетян загоряться очі і почне битися серце. Дана робота Маріко Морі є метафорою, що уособлює неприйняття суспільством людей, не таких як усі, і закликає перебороти усталені стереотипи.

Однією з найбільш цікавих і незвичайних робіт виставки є інтерактивна інсталяція Wave UFO, встановлена в спеціальному павільйоні на внутрішньому майданчику комплексу Арена-Сіті. Досконалий за своєю формою дизайнерський об'єкт, який одночасно є складною високотехнологічною машиною, створений Маріко Морі як щось середнє між величезною скульптурою і біоморфною архітектурою. Відвідувача запрошують ввійти усередину і здійснити ментальну подорож, під час якої в реальному часі відтворюються хвилі його мозкової діяльності, які стають компонентом візуальної комп'ютерної анімації, відтвореної на спеціальних екранах.

Маріко Морі закінчила Bunka Fashion College (Токіо). У 1998 році переїхала в Лондон для навчання в Chelsea Art College. З 1992 року вона стала учасницею спеціальної освітньої програми для художників у Whitney Museum у Нью-Йорку. У художниці є студія в Токіо і Нью-Йорку, де вона в основному проживає і працює.

Виставка Oneness відкрита для відвідування в PinchukArtCentre з 12 квітня до 15 червня. Вхід на виставку - вільний

Години роботи інсталяції WaveUFO: понеділок-неділя: 12:00 – 21:00
Вихідний – понеділок

Діти до 10 років на відвідування інсталяції не допускаються. У віці від 10 до 17 років – у супроводі дорослого.

Вартість квитків на інсталяцію WaveUFO:
Будні дні:
з 12:00 до 17:00 – 50 грн.
з 18:00 до 20:00 – 100 грн.
Субота і неділя – 100 грн.

У будні школярам і студентам надається знижка в розмірі 50% при пред'явленні учнівського або студентського квитка.

Уся сума від продажу квитків на відвідування інсталяції Wave UFO буде передана на благочинність.А ось як це було минулого року в музеї Groninger
За матеріалами: НОВИНАР


14.04.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах