Спеціальною подією на Молодості стане українська прем’єра фільму «Борґман» Алекса ван Вармердама


 
Спеціальною подією цьогорічного кінофестивалю стане українська прем’єра фільму одного з найвідоміших нідерландських режисерів, лауреата премії ФІПРЕССІ Венеційського МКФ та багаторічного улюбленця «Молодості» - Алекса ван Вармердама.
 
Вже не вперше фільм Вармердама демонструють на «Молодості». Ба більше: всі стрічки з фільмографії відомого голландця були представлені в різні роки в її програмах. Тож він вже став беззаперечним супутником та символом фестивалю, як і фестиваль - його.
 
Цього року глядачі «Молодості» побачать нову роботу Вармердама - фільм «Борґман» (Нідерланди, Бельгія, Данія). Стрічка вже змагалася за «Золоту пальмову гілку» цьогорічного Каннського кінофестивалю. «Борґман» - перший за 38 років нідерландський фільм у конкурсі Канн. Фільм Вармердама буде представляти Нідерланди в оскарівських перегонах.
 
У своєму містичному трилері, пронизаному чорним гумором, Вардердам досліджує природу зла, яке завжди поруч.  Режисер створює темний, злісно-кумедний, рішуче дивний, хоч водночас і абсолютно реалістичний світ, в якому після приїзду Боґмана із заможною і на позір благополучною європейською родиною відбуватиметься щось аж надто тривожне.
 
Головну роль у похмурій та водночас дотепній історії зіграв фламандський актор театру та кіно Ян Бейвут. «Борґмана» на «Молодості» він представить особисто. Нагадаємо, що Бейвут є актором ще одного фільму з програми 43-ої «Молодості» - стрічки «По розірваному колу» Фелікса Ван Ґрьонінґена («Фестиваль фестивалів»), володаря двох нагород на Берлінале а також ще одного номінанта на «Оскар», цього разу від Бельгії.
 

 
Алекс ван Вармердам –  режисер, продюсер, сценарист і композитор. Народився 1952 року в Нідерландах. Вивчав графічний дизайн та живопис в Академії Ґерріта Рітвельда в Амстердамі, пізніше став співзасновником музично-театральної трупи Hauser Orkater (1972) та трупи "Мексиканський пес" (1980). Його дебютний фільм ABEL здобув Премію критиків на Венеційському МКФ. Стрічку KLEINE TEUN (1998) було відібрано до програми "Особливий погляд" у Каннах, а також номіновано на Європейську кінопремію у категоріях "Найкраща акторка" та "Найкращий сценарій". Фільм GRIMM пройшов відбір на МКФ у Сан-Себастьяні. DE LAATSTE DAGEN VAN EMMA BLANK став найкращим європейським фільмом на Венеційському МКФ.

11.10.2013
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах