"Waste Land" про Віка Муніса названо кращим документальним фільмом за версією IDA


Фільм "Waste Land" (Звалище), який знімався протягом трьох років, розповідає про художника Віка Муніса, що відправився з Брукліна на свою батьківщину Бразилію, і про найбільше звалище сміття в світі Jardim Gramacho, де збирачі сміття збирають сировину для переробки.
 
Документальний фільм, відібраний Американською кіноакадемією / Academy of Motion Picture Arts & Sciences / в категорію "Кращий документальний фільм" обійшов "Вихід із сувенірної лавки" / Exit Through the Gift Shop / Бенксі, "Присяга" / The Oath /, "Пар життя "/ Steam of Life / і" Світграсс "/ Sweetgrass /. У минулому році головний приз IDA дістався фільму "Anvil! Історія ковадла" Саші Джервейзі.
 
Ведучий церемонії нагородження Морган Сперлок вручив обидві нагороди Уокер і продюсеру фільму Ангус Ейнслі - причому нагорода Lorentz була винесена на сцену у великому поліетиленовому пакеті для сміття. Ейнслі похвалив Уокер за те, що "вона наділила поетичними голосами велику кількість персонажів".
 
"Звалище" також здобуло призи глядацьких симпатій на фестивалях у Берліні та Санденсі.
 

 

За сюжетом, будучи вже відомим і успішним художником, Вік приїжджає до Бразилії заради проекту, який, в результаті, змінить життя багатьох людей - в тому числі, і його самого.
 
Йому розповідають про величезне звалище Джардім Ґрамачо, що на околицях Ріо-де-Жанейро, і з'являється ідея створити серію картин зі сміття, а виручені від їхнього продажу гроші передати на допомогу людям, які там працюють. Треба сказати, що людина він мега-позитивна, відкрита, добра і проста. І ось, цей казковий чувак зі знімального групою приперся на звалище, бачить гори сміття і людей, що перебирають його з мурашиною завзятістю. Вік починає спілкуватися, фотографувати їх, і розуміє, що повинен зробити їхні портрети. Більше того, він просить своїх натурників допомогти йому в роботі над картинами.

"Найстрашніше, що є в нашому суспільстві - класовість. Страшно, у що вірять багато людей - вірять у те, що вони кращі за інших". - Вік Муніс.
 
"Так, від мене тхне!" - каже одна з героїнь фільму. "Я прийму ванну, і запах зникне. Але це чесна робота! Краще, ніж стояти на панелі."
 
- Бідним бути не так погано. Погано бути багатим і відомим, але потопати в ганьбі. Ось це - погано.

- Деякі люди думають: та що таке одна банка? Ну, я викину ось таку маленьку баночку? Дуже багато чого! Адже 99 - ще не 100, і саме цієї й не вистачало.
 
 09.12.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах