14 червня в Києві розпочнеться Міжнародне бієнале медіа-мистецтва WRO 2009


Міжнародне бієнале медіа-мистецтва WRO є провідним форумом для нових медіа-мистецтв у Польщі та Центральній Європі. З моменту свого створення в грудні 1989 року WRO працює з мистецькими формами, які використовують сучасні засоби творення та комунікації. 

 
Презентує Аґнєшка Кубіцка-Дзєдушицька, куратор WRO 
 
14 червня 2010, понеділок, 19:00 
Презентація міжнародних та польських мистецьких проектів з WRO’09 
 
15 червня 2010, вівторок, 19:00 
Відеопрезентація виставки "Nam June Paik, Driving Media": архівні інтерв’ю та документація головних проектів Нам Джун Пайка. 
 
Місце проведення : Фундація Центр Сучасного Мистецтва (вул Щекавицька, 34) 
 
Бієнале WRO починалося як фестиваль Sound Basis Visual Art Festival, і спочатку було присвячене в основному аудіовізуальним творам у таких форматах: відео та комп'ютерне мистецтво, інсталяції, перформанси та мультимедійні презентації. З 1993 року фестиваль досліджує нові територій цифрової художньої виразності. WRO - це дослідження відносин художника до існуючої технології та розмивання меж між високою і популярною культурою, між місцевою та світовою громадськістю, між комерційною та незалежною діяльністю. 
 
WRO’09 Flash є динамічною та інтенсивною збіркою з найвидатніших подій та тенденцій медіа-мистецтва представлених на бієнале WRO’09. Збірка містить записи перфомансів, документації медіа-інсталяцій, виставок та заходів, які відбувалися в міському просторі, і представляє концепції, особистості та проблеми імпорту\втручання до локальної арт-сцени. 
 
Програма «Розширеного туру WRO 09», підготовлена Пйотром Краєвським, художнім керівником WRO, представляє найбільш цікаві роботи з тринадцятого міжнародного бієнале медіа-мистецтва WRO, яке проходило в травні і червні 2009 року у м. Вроцлав. Програма „Розширеного туру” складається з Міжнародного відео туру, що представляє широку селекцію робіт з міжнародної конкурсної програми WRO’09 та Польського відео туру, що демонструє сучасне польське відео, в усій його різноманітності і сповнене нової енергії. 


WRO art center - знаменитий польський арт-центр, що займається медійними мистецтвами. У кадрі  куртатор центру - Агнєшка Кубіцка-Дзєдушицка / Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka. Відеоінтерв'ю підготував Андрій Лінік для Cyland.Ru
 

 
Нам Джун Пайк (1932 - 2006) – композитор, перформер і великий митець, котрий першим впровадив електронні медіа у сучасне мистецтво. Автор перших відео робіт, інтерактивних інсталяцій, відео скульптур, і медіа об’єктів, що поєднували популярну культуру і філософію зі стратегіями засобів масової інформації. Роботи, що були зібрані на виставці «Nam June Paik, Driving Media", яка проходила у Центрі WRO, походили із різних колекцій і представляють всі періоди творчої активності Нам Джун Пайка. Менш відома графіка, малюнки та ескізи на папері, поєднуються із медіа роботами: інсталяціями та плівками - це дає можливість представити геніальний міждисциплінарний творчий шлях ”батька відео арту”. Виставка доповнювалась унікальними записами акцій Пайка, включно з тими, що були зроблені німецьким телебаченням WDR, котре брало участь в активізмі Пайка ще з 70 – тих, та біографічними документами із нью-йоркської колекції Electronic Art Intermix. 
 
 
Програма також буде представлена у Львові 16-17 червня 2010 р. www.lvivcenter.org 
 
По додаткову інформацію звертайтеся: 
 
Польський Інститут у Києві: (044)288 03 04 www.polinst.kiev.ua 
 
Фундація Центр Сучасного Мистецтва: (044) 221 40 49 cca.kiev.ua 
 
Media Art Lab: (044) 3320111 та 097 562 3261 - www.facebook.com/mediaartlab 
 

Джерело: Instytut Polski 


13.06.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах