26 травня відбудеться презентація „Європейського словника філософій” та зустріч із французьким професором Філіпом Рено


 26 травня 2010 р.  у  книгарні  «Є» за підтримки Французького Культурного Центру та видавництва «Дух і літера» відбудеться зустріч із професором Філіпом Рено та презентація „Європейського словника філософій”.

Початок – 18.00.
 
Філіп Рено –  професор  політичних наук правничого факультету Сорбонни, спеціаліст з політичної філософії та конституційного права.     
 
Є автором багатьох книг та наукових праць. Зокрема, разом з Стефаном Ріальсом, очолював редакційний комітет великого «Словника політичної філософії», який вийшов у видавництві Presses universitaires de France у 1996 році і витримав вже три перевидання. Був одним з наукових керівників "Європейського словника філософій" (вид. Seuil/Le Robert, 2004). В перший том українського видання Словника (вид. Дух і Літера, 2009) увійшли такі статті Філіпа Рено: Правова держава, Громадянське суспільство, Мультикультуралізм, Політичне, State, Government та ін.     
 
Останнім  часом Філіп Рено багато працює над питаннями шляхів розвитку демократії. Він вбачає новий демократичний проект щільно пов’язаним з ідеєю права: «демократія, схоплена/охоплена правом» (la démocratie saisie par le droit). В своїх останніх працях «Суддя та філософ» (вид. Armand Colin, 2008) та «Три революції свободи: Англія, Америка, Франція» (вид. Presses universitaires de France, 2009) автор розвиває конституціональний підхід до демократії, що віддзеркалює  зростаючу роль судді в системі демократії кінця ХХ століття: з однієї сторони, суддя,  як  тлумач права, «пряде» демократичні цінності, а з іншої, є безпосередньо пов’язаним з громадянським суспільством, що транслює йому свої запити та покладає на нього сподівання «юридичної демократії» (за висловом  Жака Шевальє).      
 
На  думку Філіпа Рено, демократія ХХІ ст. – це демократично-ліберальна система, де верховенство Конституції, як виразу суверенної волі народу, над усіма іншими законами  реалізується у формі суддівського контролю на відповідність даного закону конституції. Маючи змогу контролювати таким чином всі владні інституції, включаючи Парламент, суддя обмежує політичну владу держави над індивідом. В цьому сенсі конституціоналізм є засадничо-ліберальною системою, що підважує права людини.   
 
***
 
Адреса  книгарні «Є»:
вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота»
 

20.05.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах