З 21 травня у кінотеатрі Жовтень розпочнуться «Дні Ізраїльського кіно»


З нагоди 60-ї річниці Держави Ізраїль Посольство Ізраїлю в Україні презентує 21 – 24 травня «Дні Ізраїльського кіно» у кінотеатрі «Жовтень».

«Мандри оркестру» - 21 травня
Режисер - Еран Колірін (Eran Kolirin) 2007, 87 хв.

Невеликий єгипетський оркестр приїжджає до Ізраїлю, для того, щоб виступати на відкритті Арабського культурного центру. Однак, через бюрократичні непорозуміння ніхто не зустрічає їх в аеропорту. Вони намагаються самі собі дати раду, та в результаті опиняються в маленькому забутому ізраїльському містечку. Зрештою виявляється, що випадкова зустріч з місцевими жителя¬ми в романтичній атмосфері пустелі може призвести не лише до неприємностей...

Цей фільм - дуже добра історія про людське взаєморозуміння, для якого не існує мовних і культурних бар'єрів.

Нагороди: 2007 - 8 призів Ізаїльської кіноакадемії «Офір» («ізраїльського Оскара»), серед них - «За найкращий фільм»; 3 нагороди Каннського фестивалю; «Скіфський олень» Міжнародного фестивалю Молодість; визнаний одним з 10 найкращих фільмів театральними критиками New York Post, LA Weekly, Hollywood reporter.

«Бофор» - 22 травня
Режисер - Джозеф Сідар (Joseph Cedar) 2007, 125 хв.

Війна в Лівані добігає кінця, однак маленький військовий підрозділ усе ще повинен захищати аванпост Бофор. За цей укріплений пункт, що знаходиться під постійним артобстрілом, вже проли¬лося багато крові. Як складуться стосунки молодих бійців в цій складній ситуації, як вони зможуть розв'язати складну дилему між щирим почуттям обов'язку та природнім бажанням вижити, зрештою, чи вдасться їм залишитися в живих - про це ми зможемо дізнатися лише наприкінці цієї драматичної стрічки.

Нагороди: номінація на Оскар як найкращий іноземний фільм (2008), 5 нагород та 8 номінацій Ізраїльської кіноакадемії.

«Непристойний жест» - 23 травня
Режисер - Цахі Град (Tzahi Grad) 2007, 98 хв.

Світ Міхаеля Клейнхауза полетів шкереберть після того, як водій чорного джипу навмисне вдарив його машину. Міхаель не може забути про інцидент і вирішує добитися компенсації. Це непросто, адже водій виявляється впливовим бізнесменом, який має зв'язки як зі злочинним світом, так і з політичною елітою. Відмовляючись поступитися, Міхаель втягує себе й родину в конфлікт з могутніми опонентами, яких Вважаючи себе звичайним громадянином, який має захистити свої права й гідність, він перетинає межу, за якою вже немає вороття.

Нагороди: Гран-прі кінофестивалю в Хайфі, 5 номінацій на нагороди Ізраїльської кіноакадемії.

«Бульбашка» - 24 травня
Режиссер - Ейтан Фокс (Eytan Fox) 2006, 115 хв.

Сленговий вислів "жити в мильній бульбашці" означає "жити в ілюзорній реальності". Ноам і Яелі, друзі - гомосексуалісти, разом з красунею Лулу винаймають квартиру в Тель-Авіві та насолоджуються безтурботним життям, допоки до них не приїжджає Ашраф - палестинець, з яким Ноам познайомився під час перебування на військових зборах. Стосунки між Ноамом та Ашрафом стають інтимними. Одвічний сюжет про заборонене кохання набуває нової інтерпретації в контексті палестинсько-ізраїльського конфлікту, більш того, ситуація ускладнюється нетрадиційною орієнтацію закоханих. Чи може історія їхніх стосунків закінчитися "хеппі ендом"? Адже всі ми знаємо, що мильна бульбашка рано чи пізно повинна луснути...

Нагороди: 2 призи Берлінського кінофестивалю, нагорода кінофестивалю в Торонто, номінація на нагороду ізраїльської кіноакадемії.

Усі фільми демонструються мовою оригіналу (іврит) з українськими субтитрами. Фільми мають вікове обмеження – 14 років.

Запрошення на перегляд можна отримати у адміністратора кінотеатру напередодні показів.


15.05.2008
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах