З 24 січня в PinchukArtCentre відкриється виставка Сем Тейлор-Вуд «Чоловіки, що плачуть» (10 фото)


З суботи 24 січня відвідувачі PinchukArtCentre матимуть нагоду побачити всесвітньо відому серію робіт Сем Тейлор-Вуд «Чоловіки, що плачуть» в рамках персональної виставки британської художниці, що була відкрита тиждень тому. Твори доповнили експозицію Сем Тейлор-Вуд, та розмістились на другому поверсі PinchukArtCentre, який було відкрито цього року в якості нових виставкових площ.

«Чоловіки, що плачуть / Crying Men – це серія з 27 фотопортретів відомих кіноакторів: Дастіна Хофмана, Тіма Рота, Гебріела Бірна, Лоуренса Фішбурна, Вуді Гарельсона, Макла Гамбона, Джуда Лоу, Гайдена Крістіансена, Райяна Гослінга, Роберта Доуні молодшого, Пола Ньюмена, Еда Гарріса, Бенісіо Дель Торо, Віллема Дефо, Кріса Крістоферсона, та інших. На створення серії художниця витратила кілька років. Сама серія датується 2004 роком.

Ці фото не є власне портретами знаменитостей, вони представляють різні стани емоційного зламу. Сем Тейлор-Вуд просила залучених акторів грати перед камерою певні ролі, що передають інтимні переживання людини, балансуючи на межі справжніх емоцій та кінематографічної майстерності. Представлені герої – не пасивні постаті. Кожний з них має свій характер, передає особливий стан. Проте, будучи зворушеним цими образами-одкровеннями, споглядач одночасно усвідомлює, що ці прояви емоцій – всього лише гра. Перед ним постає дилема: де справжні емоції, а де акторське мистецтво.

За деякими свідченнями, акторам, коли їх запрошували взяти участь у зйомці, не повідомляли про те, що від них вимагатиметься на знімальному майданчику, про концепцію роботи. Незважаючи на те, що згідно з поширеною думкою, добрий актор має вміти зобразити все, що завгодно, без жодних проблем, дехто з них так і не зміг себе змусити заплакати по-справжньому, і тоді поставала необхідність у застосуванні штучних сліз. Інші ж, навпаки, легко входили в відповідний емоційний стан, і починали плакати ще до того, як художниця встигала налаштувати своє фото-устаткування. Зокрема, Крісу Крістоферсону достатньо для цього було згадати про своїх друзів, що вже покинули цей світ – Дженіс Джоплін та Джоні Кеша.

Персональна виставка Сем Тейлор-Вуд

Одна з найвидатніших художниць свого покоління, Сем Тейлор-Вуд відома своїми захоплюючими психологічними фото-, кіно- та відео-портретами. Її виставка-дослідження представляє нові відео та фотороботи, серед яких відео інсталяція «Зітхання» (Sigh), побудована на виступі симфонічного оркестру; фотографії із серій «Стілець Брема Стокера» (Bram Stoker's Chair III) і «Автопортрет в польоті» (Self Portrait Suspended), а також фото з нової серії «Втеча художника» (Escape Artist). Вперше в Києві показані такі роботи, як «Ця біла метушня», «Минуле століття» та «Слуга» з унікальної добірки відео-арту, котра була представлена в Українському павільйоні на Венеціанській Бієнале 2007. Ці візуально захоплюючі відео отримали визнання міжнародних критиків. Світова прем'єра відео «Трихвилинний раунд» (3 Minutes round) покаже братів Кличко в першому арт-фільмі за їх участі. Виставка триватиме до 1 березня 2009 року.

Контакти:
PinchukArtCentre
Тел.: +38 044 590-0858 або info@pinchukartcentre.org
pinchukartcentre.org

Адреса:
01 004 Україна, Київ, вул. Червоноармійська/Басейна 1/3-2, Блок “А”,
Бесарабський квартал
Центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre

Години роботи: вівторок-неділя: 12:00 – 21:00
Вихідний - понеділок
Вхід вільний.


Джерело: blabba.livejournal.com


23.01.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах