Золоту пальмову гілку отримав фільм "Біла стрічка" Міхаеля Ханеке


Церемонія закриття 62-го Каннського кінофестивалю стала тріумфом європейського кіно. Журі під керівництвом видатної французької актриси Ізабель Юппер присудило "Золоту пальмову гілку" фільму "Біла стрічка" Міхаеля Ханеке. Це перша вища нагорода Ханеке, який вже вшосте брав участь у головному конкурсі фестивалю.

Церемонія закриття 62-го Каннського кінофестивалю стала тріумфом європейського кіно. Журі під керівництвом видатної французької актриси Ізабель Юппер присудило "Золоту пальмову гілку" фільму "Біла стрічка" Міхаеля Ханеке. Це перша вища нагорода Ханеке, який вже вшосте брав участь у головному конкурсі фестивалю.

"Я відчуваю себе щасливим", - заявив, приймаючи нагороду, Ханеке.

Виконаний у чорно-білому кольорі, фільм присвячений подіям, які відбувалися в ізольованому північно-німецькому протестантському селі напередодні Першої світової війни. Спокійний перебіг життя її жителів несподівано порушила низка спочатку загадкових, а потім і трагічних подій.

"Я задумав фільм близько 10 років тому, намагаючись зрозуміти причини тоталітарного суспільства, фашизму, фанатизму і міжнародного тероризму, - заявив у Каннах Міхаель Ханеке. - Коріння цього зла в одному - зведенні в догму, в абсолют принципів, які спочатку могли мати позитивні сторони для суспільства". При цьому режисер не дає ніяких відповідей. "Завдання мистецтва - ставити питання, а не пропонувати рішення, - заявив Ханеке. - Якщо ви хочете почути від мене ясні відповіді, то я не зможу виконати ваше бажання".

Назва фільму походить від традиції деяких районів Німеччини пов'язувати підліткам на передпліччя білі пов'язки на знак їх зобов'язань строго дотримуватися християнських норм поведінки.

Друга за значущістю нагорода фестивалю, Гран-прі, присуджена французькому режисерові Жаку Одіару за фільм "Пророк". Історія молодого араба, який потрапив у паризьку в'язницю безграмотним і невіруючим нікчемою і вийшов звідти через декілька років наркобароном, професійним вбивцею і правовірним мусульманином, була, безумовно, однією з найактуальніших і сенсанційних картин конкурсної програми, пише Бі-Бі-Сі.

Спеціальна премія присуджена найбільшому майстрові сучасного кінематографа 86-річному французькому режисерові Алену Рене за його фільм "Бур'яни".

Кращою актрисою фестивалю визнана Шарлотта Генсбур, що зіграла головну і єдину жіночу роль у фільмі-скандалі Ларса фон Трієра "Антихрист". Французька актриса, дочка знаменитого співака і актора Сержа Генсбура і актриси Джейн Біркін, подякувала Ізабель Юппер, журі, режисерові (якого не було в залі) і своєму покійному батьку. "Думаю, батько сьогодні пишався би мною!" - ледве стримуючи сльози, сказала володарка призу за кращу жіночу роль.

Кращим актором фестивалю визнаний австрієць Крістоф Уолтц, виконавець ролі полковника Ланди у фільмі Квентіна Тарантіно "Безславні виродки".

Приз за кращу режисуру їде на Філіппіни: він присуджений Бріянті Мендозі за фільм Kinatay.

Призом за кращий сценарій був відзначений китайський режисер Лу Йе і його "Весняна лихоманка", а Приз журі довелося поділити навпіл: він вручений британці Андреї Арнолд за "Акваріум" і південнокорейцю Парку Чан-Вуку за "Спрагу".

На початку фестивалю президент журі Ізабель Юппер попередила делегатів фестивалю, що на цей раз від журі не варто чекати дипломатичних реверансів і політичних компромісів. І вона виконала свою обіцянку: цього року в Каннах перемогло мистецтво кіно.

Джерело: NEWSru.ua
фото: Ian West/PA


25.05.2009
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах