Хаотичний Кріс Корнер


IAMX

Почалося все ще місяць тому, коли ми лише почули про приїзд IAMX до Львова. Довгі розповді про Україну та отримана обіцянка дати інтерв’ю закінчилися невдало через тісний графік музикантів. Зустрітися з Крісом вживу вийшло лише на короткій прес-конференції. Музикант виявився дуже милим та із зацікавленням відповідав на наші запитання, було помітно, що Кріс не може дочекатися свого виходу на сцену та глянути на людей в Україні. Незважаючи на те, що розраховували ми на більше, цих пригод вистачило з головою. Крім того, енергетика живого виступу  компенсувала всі непередбачувані обставини.

 

IAMX

AZH: Як поживаєте?

Поживаю чудово.

 

AZH: Як вам Україна?

Дуже-дуже мило покищо.

 

AZH: Ми чули, що у вас були проблеми з обладнанням?

Так, так.

 

AZH: І як зараз?

Воно запрацювало, фестивалі завжди такі непередбачувані, так що буде видно, надіємося, все буде добре.

 

AZH: Що ви думаєте про свій сьогоднішній виступ при денному світлі?

Ні, це чудово, це може бути досить цікавим викликом, добре робити речі по-іншому. У більшості випадків ми граємо в темряві, тому це досить незвично для нас, мені подобається така ідея.

 

AZH: Передбачуване питання: як ваш новий альбом?

Добре, покищо дуже рано, лише перші дні роботи, але вже є пару хороших пісень. Ще потрібно два-три місяці, поки ми зможемо довести звучання до ладу, але покищо я дуже задоволений.

 

AZH: Також хочу запитати про вашу контролюючу натуру (control freak), котра змінюється більше в сторону, відкриту до людей, ви задіюєте інших музикантів у вашому творчому процесі. Що ви думаєте про цю зміну?

Це дуже важко для мене, тому що я звик до того, що роблю все сам, я дуже приватна особа. Праця з іншими людьми - це щось нове, але дуже хвилююче, і я повинен звикнути до цього, навчитись якнайкраще редагувати матеріал. Ми записали вже багато речей як гурт і тепер я маю придумати, як поєднати це з тим, що я роблю на комп’ютері з програмуванням.

 

IAMX

 

AZH: В одному з останніх інтерв’ю ви згадували, що хочете зробити новий проект і спробувати щось свіже в творчому сенсі. Можете розповісти про це?

Ну, в мене є місце в Берліні, стара фабрика. Це велика стара НДР-будівля, вона довгий час залишалася порожньою. Я тепер там живу, у ній багато різних кімнат, і я роблю немало візуальних інсталяцій, багато відеоарту. Нещодавно я зняв відео на ремікс, що зробив Alec Empire і… ну вцілому цей проект і є будівля та все, що в ній робиться.


AZH: Так, ми говорили з Резою про це, про закинуті будівлі, в Україні такого досить багато.

Правда?


AZH: Я думаю, вам би дуже сподобалось. Якщо у вас є час, ви можете повернутись сюди в Україну і ми покажемо вам деякі з них (зможете зняти там свої нові відео).

Звучить добре!


AZH: Ще про відео. Я знаю, що коли ви грали у «Sneaker Pimps», то одного разу сказали, що перше відео, яке ви спродюсували самі (гуртом) врешті-решт обернулося повним страхіттям, і що відео мають робити професіонали. А зараз ваш підхід до цього повністю змінився. Ви не тільки знімаєте відео для себе, але й продюсуєте для інших гуртів (Dollhouse – face to face). Як далеко ви збираєтесь з цим зайти?

Ну, я дуже неспокійна людина і музика - це тільки одне з моїх занять. На жаль, це те, що я вмію робити найкраще з-поміж інших речей. Але я надіюсь, що, можливо, я навчусь працювати з технікою та людьми і більше занурюсь в цей процес, у зйомки відео, може навіть зніму короткометражний фільм.

 

IAMX

 

AZH: Чи надихає вас мистецтво?

Тільки мої друзі. А ще я був науковцем, коли навчався. Астрофізика і математика. Так що зараз це тільки мої друзі, вони всі художники, а я завжди був єдиним науковцем серед них, це досить цікава комбінація.


AZH: Маєте на увазі як Ноел Філдінг із «Mighty Boosh»?

Так, так він також був художником, але і люди з «Sneaker Pimps» вчилися в художніх школах, всі крім мене.


AZH: Ви любите Шванкмаєра, Дельоза і Брехта, ви казали, що вони дуже вас надихають. Я хотіла б запитати, чи є щось нове, що надихає вас зараз? Щось на зразок цих людей?

Емм… так. Декілька письменників.


AZH: Можете назвати їх?

Так, є такий дядько, якого звати Річард Докінс і він мене надихає, не з художньої, а з філософської точки зору. Я дійсно можу послатися на Крістофа Хеджінса. Взагалі-то, є два режисери, яких звати брати Квей.


AZH: О так, я хотіла запитати чи вони вам подобаються, адже ви любите Шванкмаєра, і вони досить схожі.

Так, схожі.


AZH: Мені завжди було цікаво чи вони вам довподоби.

Так, так, я думаю, вони чудові. І нещодавно я придбав цілу колекцію їх і Шванкмаєра, Бергмана, я також люблю Бергмана.

 

IAMX

 

AZH: Ще ви казали, що хочете зробити скрепбук про ваші поїздки в тури і…

Звідки ви це знаєте? Чи я казав вам це особисто?


AZH: Ні, Інтернет - це чудова річ. Ви згадували про це в інтерв’ю. Я також памятаю, що ваш перший сайт був досить цікавим, з купою прихованих кодів, посилань і всіляких таких речей, ви загдували, що і скрепбук має бути таким самим. Так що цікаво, готовий він вже, чи ви над ним працюєте?

Ні, він не готовий.


AZH: Абсолютно? Чи він ще в процесі?

Ні, ні він в процесі. Є дуже багато речей, які ми збираємо, і я думаю, що ми просто хочемо все зробити правильно. Перший сайт був дуже хаотичним, він був чарівним, але хаотичним. Я думаю, ми хочемо, щоб він був більш професійним, так що зараз у нас є стандартний сайт, і згодом у ньому відкриються двері в цей інший світ, який буде ще більш хаотичним.

 
 

(У цей момент всі ми згадуємо, що це не просто інтерв’ю Кріса для Ажу, тому звучать питання від інших журналістів (про Київ, українських музикантів та те, як IAMX планують провести вечір у Львові. Після цього прес-концеренція закінчується, всі розходяться та чекають на виступ IAMX.)

 

IAMX

 

 

Барабанні палички в повітрі, парасоля, по яку Кріс злазив зі сцени до шанувальників, костюм в стилі графа Дракули та Едварда Руки-Ножниці, блискучі маски, емоції, бігання та стрибки по сцені, басист, який вкінці виступу спустився до шанувальників за прапором України – думаємо, їм сподобалося не менше, ніж нам і вам.

Чекайте на детальніший фоторепортаж трохи пізніше.

 

Розмовляла: elena asimar
фото: Іванна Черуха


 


Коментарі: 10

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах