Відкриття фотовиставки «Конструкція утопії»


21 листопада відбулось відкриття нашого спільного із Вікторією Миронюк фотопроекту «Конструкція утопії».

Тізер нашої фотовиставки
 Неологізм Томаса Мора «Утопія» навмисне позначав двозначність назви. Eutopia, з одного боку, це - добре, щасливе місце, і з іншого - Outopia - неіснуюче. І у контексті Мора воно виступає нероздільним із категорією Простору. Як пам’ятаємо із твору ХVI ст. Утопія - це перш за все острів населений ідеальним суспільством, який вже пізніше став символізувати недосяжність задуму.
Естетика соцмістечок - житлових міських районів, які почали будуватися в 1930-х у різних містах СРСР, тісно пов’язана із соціальним утопізмом. Це були замкнуті поселення при промислових підприємствах із регулярним плануванням, фіксованим населенням і кількаповерховими будинками, які постулювали останні досягнення конструктивістів.
Соцмістечко - це територія уявного, що марило про скасування всеможливих расових, класових відмінностей і побудову общини рівних. Це територія нездійснених бажань, планів, мрій, які перетворилися на атавізм минулого.
Фотопроект «Конструкція утопії» - це прогулянка по колишній ідеальній архітектурній структурі соцмістечка Запоріжжя, яка намагається відтворити поетику утопічного і водночас продемонструвати естетику постутопічного. Закинуті заводи із апокаліптичними інтер’єрами, облуплені стіни будинків символізують поразку утопії і виступають точками системи, що вже не існує. Погляд проекту фокусується на просторовому сприйнятті міста і його взаємодію із людиною. І цей погляд належить поколінню, яке живе кіберпанком і для якого радянщина існує у вигляді занепалих архітектурних решток.

текст Вікторії Миронюк

Фото з відкриття

utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 
utopia
 
 

Відгук відвідувача:

фото і відео: Тарас Хімчак

 


Коментарі: 1

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах