"It's not boring. It's ambient" 
19 травня в галереї "Худграф" відбулась ембієнт-вечірка "19" організована AZH PROMO та арт-журналом AZH. За проханнями деяких наших читачів та гостей вечірки, ми викладаємо відео-ліст та коротку інформацію про частину проектів.
 
Вечірка розпочалась із прослуховування "The Road To Basho" від польського проекту Visionary Hours (про нього трохи нижче).
 
Далі ми презентували український проект із міста Лубни Short Hair Ideals, що був створений влітку 2009 року бас-гітаристом гурту Day Of. Основними причинам створення сольного проекту були деякі розбіжності між учасниками колективу (восени він припинив свою діяльність). Саме тоді почались перші експерименти з музикою. На початковій стадії в композиціях автор ставив акцент на інструментальні партії, згодом - концентрувався більше на тембрі. Назва гурту несимволізує собою жодних секретних послань чи значень, лише набір слів та колись невірно прочитана назва журналу). На автора проекту вплинули The Album Leaf, Goodbye Ivan та інші колективи подібного жанру. Short Hair Ideals проект лише студійного плану, єдиним учасником якого є Володимир Вовкобой . Всі релізи доступні для вільного завантаження (shorthairideals.bandcamp.com). Останній міні-альбом під назвою To The Skies вийшов у квітні 2011 року. В подальших планах проекту підготовка концертної ембіент-програми.
 

#01

 
Перше відео вечора (зовсім випадково їх вийшло саме 19) - "Feel Good Lost with Lights Dim" (зняте AZH влітку минулого року):
 

  
Lights Dim - сольний проект засновника і гітариста відомого польського гурту New Century Classics Марека Камінскі. Марек із друзями нещодавно започаткували власний лейбл The Preserved Sound. Більше пісень із дебютного альбому від Lights Dim “Starlit Corners of Our Homes” можна почути на сторінці lightsdim.bandcamp.com
 
 

#02

 

  
Visionary Hours акустичний інструментальний сольний проект Хейден Беррі, що використовує спектр традиційних і сучасних, струнних і духових інструментів для створення мелодичних ембієнтних інструментальних п'єс. "This Too Will Pass", випущений в 2008 році, складається із звуків розлаштованої гітари доповненої гудінням віолончелей та шаруватих органів, в той час як новий реліз "The Road To Basho" складається з шести частин, у кожній домінують амбієнтні лупи кларнета, фортепіано та струнного квартету. Слухати: visionaryhours.bandcamp.com
 
Наступне відео не зовсім ембієнтне, але, на нашу думку, воно заслуговує бути презентоване:

# 03

 

 
New Century Classics - гурт заснований у Кракові в 2006 році. Їхній дебютний повноформатний альбом Natural Process, що вийшов у 2009 році, здобув високі оцінки в музичних критиків по всьому світу. Новий студійний альбом очікується в 2011 році.
 

# 04

 

 
ARMS AND SLEEPERS - ambient/trip-hop дует із Бостона, США. Зібравшись у 2006-му, хлопці встигли зробити 3 альбоми та 11 ЕР. Зі слів музикантів "назва гурту багато в чому означає світ, яким він є сьогодні, і був у минулому, і можливо майбутнє. Поки багато хто б'ється і вбиває ("Arsm" - "зброя"), інші ігнорують все це ("Сплячі" - "Sleepers")."
 
Детальніше: www.azh.com.ua/i/m/arms-and-sleepers
 
У рамках європейського весняного турне гурт виступить в Україні наприкінці травня: www.azh.com.ua/music/armsandsleepers
 

# 05

 

 
Пісня "Mono No Aware" із альбому "Maybe They Will Sing for Us Tomorrow". Режисер: David Altobelli.
Hammock - американський музичний дует, створений Марком Бірдом (Marc Byrd) і Ендрю Томпсоном (Andrew Thompson). Hammock поєднує живі інструментальні записи, вокал, електронні ритмічні фігури, гудячі гітари в атмосферному звучанні.
 
"Мій нікнейм в Арканзасі був «Марк Марк Марк», так як я використав дуже великі затримки на гітарі, - говорить Марк, сміючись, - Це звучання було моїм способом вираження того, що я відчував, це була спроба поєднати красу і простір".
 
Слухати: http://hammock.bandcamp.com/
 

# 06

 

 
Відео на пісню "Ljósið" молодого ісландського композитора Олафура Арнальдса (Ólafur Arnalds). Режисер Esteban Diácono. Рік випуску 2009.
 
Детальніше про нього: www.azh.com.ua/music/video/olafur-arnalds (короткометражний фільм про композитора)
 

# 07

 

 
Rhian Sheehan - композитор і продюсер із Нової Зеландії. Його музика поєднує в собі кінематографічні звукові ландшафти і переплітається з ніжними ембієнтними мелодіями і польовими записами зібраних Раяном в його поїздках.
 

# 08

 

 
Короткометражна анімація Tír na nÓg. Музика американського post rock/ambient гурту The American Dollar
 
Детальніше про це відео: www.azh.com.ua/kino/video/tir-na-nog
 
 

# 09

 

 
Харука Накамура, японський композитор і музикант, один із співзасновників лейблу Kitchen.
 

# 10

 

 
Hammock - Breathturn, із альбому "Chasing After Shadows...Living with the Ghosts" (реліз відбувся 18 травня, 2010). Режисер: David Altobelli.
  

# 11

 

 
Музика - німецького композитора Alexander Maas. Режисер - Tim Sessler.
 
 

# 12

 

 
Пісня 'Hægt, kemur ljósið' від Ólafur Arnalds. Режисер - Esteban Diácono
 

 

# 13

 

 
Stars of the Lid - американський drone/ambient гурт, заснований у 1993 році в Техасі. Їхнє звучання описанують як "божественний, класичний drone без утомливого ​​вторгнення барабанів і вокалу". Дивитись також: http://vimeo.com/1847116
 

# 14

 

 
Музика: Benn Jordan (The Flashbulb). Режисер: Ebit Breazile
 

# 15

 

 
Британський гурт Blueneck, сформований в 2000 році. Відео на пісню Lilitu з альбому 'The Fallen Host'.
 
Драматичні мелодії з присмаком смутку, об’ємне звучання завдяки використанню багатьох музичних інструментів та ненав’язливого вокалу не залишить байдужими шанувальників якісної меланхолійної музики. “Важко відділити музику від місця, де ми живемо, бо все навколо впливає на неї. Матеріал з останнього альбому The Fallen Host ми написали в нашій приміській студії, здебільшого вночі чи коли йшов дощ,” – зізнаються музиканти гурту Річ та Бен.
 

# 16

 

 
Це неофіційне відео, зроблене молодим уругвайським аніматором на пісню "The Architekt" ("темна, спустошлива пісня про кохання") настільки сподобалось американцям Arms and Sleepers, що вони включили його в свою концертну візуальну програму і замовили у нього відео на їхню наступну пісню.
 

# 17

 

 
Pausal - спільний ембіент-проект Симона Бейнтона і Алекса Смоллі, двох друзів із Гемпшира, Великобританія.
 

# 18

 

 
Olan Mill - A Heavy Leg Cycle (Із альбому 'PINE'). Відео: Alex Smalley та Andrew Cooper
 

# 19

 

  
Efterklang - альтернативний фольк/інді рок, пост-рок, ambient/electronic гурт із Копенгагена (Данія), утворений в 2000 році. На сьогоднішній день гурт випустив три студійні альбоми, і в даний час підписав контракт з лейблом 4AD. У Efterklang є власний лейбл Rumraket.
 
Назва Efterklang походить від датського слова "пам'ять" або "реверберація". У серпні 2010 року, французький режисер Вінсент Мун і Efterklang зняли фільм "An Island" на острові біля данського узбережжя: http://www.azh.com.ua/news/an-island
 


 


Коментарі: 2

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах