UNTITLED SILVER


Edvard Sol
 
  MySpace
 
 

завантажити подкаст (37,4 Мб, 23 хв 23 c)

 
Пропонуємо  вашій увазі новий  подкаст, хоча подкастом це можна назвати лише тому, що воно знаходиться в такому розділі сайту. Насправді ж це повноцінний mp3 реліз, а якщо бути ще точнішим, перевидання в mp3 форматі релізу, який був випущений на CD у 2007 році. В оригінальному виданні ця аудіоп’єса була поділена на 23 безіменні частини, кожна тривалістю в 1 хвилину та 1 секунду, а сам реліз нараховував всього 23 копії, диск мав слім-коробку сріблястого кольору. 
 
UNTITLED SILVER – це робота київського музиканта Едварда Сола, який також відомий як керівник лейблу Quasipop. Ось що він нам розповів про «Безіменне срібло». 
 
 
 
UNTITLED SILVER – це «продовження» моєї попередньої роботи UNTITLED GOLD. Правильніше сказати – антипод, альтер-его, спростування.
 
UNTITLED GOLD був, по суті, «грубою алхімією»: спазматичною, інтуїтивною спробою докопатися до сакрального коду матерії. В тій роботі принциповими характеристиками музики були: «перетікаємість, перевтілення і трансформація». «Золотий» шматок музики тривав рівно 23 хвилини і 23 секунди. 
 
Працюючи над  UNTITLED SILVER, я використовував багато тих самих джерел музики та буквально ті ж семпли, що й для UNTITLED GOLD, але, поміщені в інший концепт та контекст, вони зазвучали зовсім інакше: плівкові та комп’ютерні петлі, знайдені/поцуплені звуки та семпли, об’єкти, підзвучені контактним і акустичним мікрофонами, польові записи, зроблені у різних країнах, радіоефіри, записані мною на диктофон лекції просвітнього центру «Новий Акрополіс», саморобні оссцилятори, препаровані грамплатівки, акустична гітара та ін. 
«Срібний альбом» не трансформує і не видозмінює, він по холодному віддзеркалює від своєї матової поверхні самі неймовірні і парадоксальні ідеї. 
 
На ідейному рівні я опирався на численні цитати і витяги з вчення герметичної групи Піфагора і його учнів. Грубо кажучи, темою UNTITLED SILVER є сакральна математика, формування насущного світу і людської особистості шляхом взаємодії Монади і Дуади, первинність духу над матерією пропорції в музиці, що виражаються чисельно і т.д. Парадоксальним чином, більш «математичний» каркас, просторово і хронологічно чітко побудована композиція альбому внесли в музику емоційність та духовність. Драматургічно цільну і послідовну розповідь поділено на 23 абсолютно рівних частини: 1 хвилина, 1 секунда, загальний час звучання – знову 23 хвилини 23 секунди. Моя одержимість числом 23 переслідує мене вже більше 10 років, як і більшості людей на Землі, цією нав’язливою ідеєю я забов’язаний генію, великому фантазеру, містику і містифікатору Увільму Беррозу. 
 
Особисто для  мене цей запис повністю слідує традиціям musique concrete, тобто, «конкретній музиці», глобального аудіоколажу, де, окрім «емоційного» шару, чітко прослідковується наративний, розповідний пласт. Іншими словами, цей аудіотекст варто сприймати як комплексну головоломку, калейдоскоп цілком вербальних образів та мету лінгвістичних, інтуїтивних символів.
 
Приємного прослуховування.
 
Edward Sol (Червень 2010) 
 
 
 
 
Ми вдячні Едварду  за дозвіл і допомогу в підготовці публікації цієї аудіоп’єси. 
 
Також радимо вам відвідати сайт лейблу Квазіпоп www.quasipop.org
 
UNTITLED SILVER в каталозі лейблу www.quasipop.org/catalogue/qpopcd042/
  


10.06.2010
 


Коментарі: 0

РЕКЛАМА

Молодість 2013Відпочинок у Карпатах