Фриндж – найбільший неформальний фестиваль у світі


Серпень у Единбурзі – це Фриндж. Щороку одне і те ж: з усього світу в столицю Шотландії з’їжджаються десятки тисяч акторів, художників, музикантів, танцюристів, бродячих письменників, священиків, коміків і циніків (усіх і не перерахувати) – щоб мати змогу показати себе де-не-де у клубі, маленькому театрі, пабі або на імпровізованій сцені посеред вулиці чи в парку просто неба. Ще б пак, адже саме в Единбурзі з нікому невідомого волоцюги можна швидко вибитися в зірку світового масштабу – 24 різноманітні нагороди очікують найкращих. Проте і конкуренція тут неабияка. Тому щороку цей карнавал мистецтв дивує чимось новим: кожне четверте шоу із 31 тисячі запланованих цьогорічних виступів буде світовою прем’єрою.

Розпочався 60-й за рахунком щорічний фестиваль Фриндж / Fringe (www.edfringe.com) 5 серпня у неділю, за тиждень до початку головного Міжнародного фестивалю мистецтв / Edinburgh International Festival (www.eif.co.uk), що пройде у Единбурзі з 10 серпня по 2 вересня. Фриндж, який на відміну від фестивалю мистецтв носить більш відкритий, неформальний характер, завершиться на тиждень раніше – 27 серпня.

Центральною прем’єрою на Фринджі, на думку експертів, обіцяє стати мюзикл присвячений Тоні Блеру і його політиці.


Леді Liberty виглядає доволі кисленькоА почалося все в далекому 1947 році, коли на перший офіційний творчий форум акторів, який був присвячений перемозі над фашизмом, до Единбурга приїхало значно більше, ніж запрошували. Зламуючи всі закони традиційного театру, виконавці нової хвилі виступали на вулицях і в пабах, започаткувавши таким чином щорічний фестиваль мистецтв без обмежень Фриндж.


Анна – вулична виконавиця, випускниця місцевого коледжу
мистецтв. Зі своїм перфоменсом нещодавно об’їздила Європу,
виступаючи на вулицях просто неба.Кінець літа – традиційний фестивальний сезон у Единбурзі. Окрім фестивалю мистецтв, який об’єднує в собі фестиваль класичної музики, театру, опери і танцю та Фринджа, тут відбудеться ще міжнародний фестиваль військових оркестрів, міжнародний книжковий фестиваль (11 – 27 серпня), політичний фестиваль та Единбурзький міжнародний кінофестиваль (15 – 26 серпня, www.edfilmfest.org.uk).


Театральна група Cho-In з Південної Кореї із шоу під назвою
«Поїзд»Ще одна талановита театральна трупа із КореїВуличний перфоманс «Птахи» Арістофана

Вуличний виконавець у парку ГолірудСара – актриса кабаре-шоу під назвою «Гаряче»

Більшість акторів приїжджає на Фриндж щороку


Побачити усі виступи на фестивалі неможливо.
За фаворитами стежить газета “Scotsman”,
де критики ставлять заповітні зірочки в рецензіяхЮнак у «затишному куточку» спостерігає за метушнею на единбурзькій вулиці Royal MileТарас Хімчак
фото: Кеnny Маths, Rоd Mоnkеy, GS


07.08.2007
 


Коментарі: 0